Zielono mi...

Lato za pasem, uwielbiamy rodzinne pikniki, spacery, całodzienne przebywanie na świeżym powietrzu. W tę sielankę idealnie wpisuje się m.in. Kępa Potocka, na którą co weekend ściągają tłumnie spragnieni wypoczynku warszawiacy. To miejsce pełne zieleni, z urokliwym starorzeczem Wisły, kojarzone z olbrzymią dawką relaksu i sportu.

Park Kępa Potocka to 18 hektarów zieleni „rozparcelowanej” na dwie dzielnice – Bielany i Żoliborz (granicę stanowi przebiegająca nad parkiem, obudowana tunelowo Aleja Armii Krajowej).  Park założony został w latach 60. XX wieku przez Karola Kozłowskiego i Elżbietę Jankowską. Ograniczają go ulice Gwiaździsta (od zachodu i północy), Wybrzeże Gdyńskie (od wschodu) i fragmentarycznie Krasińskiego (od południa).

Nazwa miejsca nawiązuje do wysepki, która niegdyś istniała na Wiśle w miejscu parku. Połączenie ze stałym lądem otrzymała w latach 40. XX wieku, a „kanałek” stał się starorzeczem.

Teren wzdłuż kanałka jest niezwykle urokliwy i świetnie zagospodarowany. Ścieżki dla pieszych i rowerzystów, ławeczki, place zabaw dla młodszych i starszych dzieci oraz punkty gastronomiczne, w których każdy głodomór znajdzie coś dla siebie. Na odpoczywających na Kępie czekają dwie „gastrojurty“ (po jednej na dzielnicę;) oraz knajpka o nazwie Kępa Potocka, znana okolicznym mieszkańcom również jako „Arab“. W pobliżu mnóstwo ogródków działkowych, z których unosi się zapach kwiatów...

Zimą na kanałku królują łyżwiarze, latem w ciągu tygodnia, gdy miejsce to nie jest tak oblegane, możemy spróbować swoich sił z wędką, a w weekend pokusić się o moc wrażeń na wypożyczonym obok jurty kajaku. Wspomniane wcześniej ścieżki zapełniają rowerzyści i biegacze, a także spacerowicze z dziećmi i czworonogami, dla których Park to istny raj na ziemi.

Mieszkanie w sąsiedztwie Kępy Potockiej to marzenie wielu warszawiaków. Bliska okolica placu Wilsona i metra pozwala na błyskawiczne dotarcie do Centrum, ale urok tego miejsca sprawia, że do żadnego centrum miasta nikomu się stąd nie spieszy... 

Pozostałe aktualności

Czy mieszkanie przed ślubem jest wspólne?

Istnieje powszechne przekonanie, że po zawarciu małżeństwa majątek każdego z małżonków staje się wspólny. Jednak polskie prawo przewiduje również istnienie majątku osobistego, który może dotyczyć obu lub jednego z małżonków. Warto zrozumieć, że majątek osobisty obejmuje różne składniki, takie jak nieruchomości nabyte przed ślubem, dziedziczone majątki oraz prawa niezbywalne. Majątek osobisty jest ściśle określony przez przepisy prawa.

Czytaj więcej

Czynsz za mieszkanie - z jakich opłat się składa?

Opłaty związane z mieszkaniem stanowią znaczną część budżetu każdego gospodarstwa domowego. Czynsz za mieszkanie nie tylko pokrywa koszty utrzymania i eksploatacji nieruchomości, lecz także obejmuje opłaty administracyjne oraz inne niezbędne wydatki. Zrozumienie, co dokładnie składa się na czynsz, umożliwia lepsze zarządzanie finansami i identyfikowanie potencjalnych oszczędności. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo poszczególnym elementom czynszu.

Czytaj więcej

Mieszkanie z antresolą - czy warto?

Mieszkanie z antresolą staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem zarówno w nowych apartamentach, jak i w starych kamienicach. Antresola to dodatkowy poziom w mieszkaniu, który pozwala na optymalne wykorzystanie wysokiej przestrzeni. Ale czy rzeczywiście warto je kupić? Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom posiadania antresoli.

Czytaj więcej