Znajdź grunt na sprzedaż wśród 430 naszych ofert

Tylko w MAXON

 • 0 rok
 • budowlana
Dzierżenin
120 000 PLN
1 500 m2
Z dojściem do rzeki
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • inwestycyjna - jednorodzinne
Stare Babice
350 000 PLN
800 m2
Stare Babice działka budowlana 800m2 Koczarska
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • budowlana
Warszawa, Ursynów
595 000 PLN
787 m2
Atrakcyjna działka budowlana - Ul. GAWOTA
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • siedlisko
Dobrzyniec
275 000 PLN
9 200 m2
Dobrzyniec działka siedliskowa Kobiel 9200m2
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • mieszkaniowo-usługowe
Kazuń Nowy
1 180 000 PLN
8 133 m2
KAZUŃ NOWY ZŁOTA DZIAŁKA 8133M2
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • mieszkaniowo-usługowe
Kazuń Nowy
189 000 PLN
1 736 m2
KAZUŃ NOWY ZŁOTA DZIAŁKA 1736M2
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • budowlana
Borkowo
380 000 PLN
7 250 m2
Działka 7250 m2 z dostępem do linii brzegowej Wkry
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • inwestycyjna - jednorodzinne
Warszawa, Białołęka
1 050 000 PLN
1 729 m2
0 rok, inwestycyjna - jednorodzinne
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • budowlana
Książenice
340 000 PLN
2 924 m2
DZIAŁKA 2924 m2 (POZWOLENIE NA BUDOWĘ)-KSIĄŻENICE
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • budowlana
Świercze
135 000 PLN
3 000 m2
Świercze - Nasielsk - Działki pod zabudowę
WYŁĄCZNOŚĆ

Najnowsze oferty

 • 0 rok
 • budowlana
Leszno
893 000 PLN
5 226 m2
Działka budowlana w Lesznie
 • 0 rok
 • budowlana
Dzierżenin
120 000 PLN
1 500 m2
Z dojściem do rzeki
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • budowlana
Warszawa, Wawer
1 170 000 PLN
1 130 m2
Działka budowlana do pilnej sprzedaży
 • 0 rok
 • budowlana
Warszawa, Wawer
2 360 000 PLN
2 260 m2
Działka budowlana
 • 0 rok
 • inwestycyjna - jednorodzinne
Babice Nowe
735 000 PLN
1 700 m2
Babice Nowe działka budowlana 1700m2
 • 0 rok
 • inwestycyjna - jednorodzinne
Stare Babice
350 000 PLN
800 m2
Stare Babice działka budowlana 800m2 Koczarska
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • budowlana
Mościska
544 500 PLN
1 650 m2
Działka budowlana 1650m2 Izabelin
 • 0 rok
 • budowlana
Warszawa, Ursynów
595 000 PLN
787 m2
Atrakcyjna działka budowlana - Ul. GAWOTA
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
 • siedlisko
Dobrzyniec
275 000 PLN
9 200 m2
Dobrzyniec działka siedliskowa Kobiel 9200m2
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
 • mieszkaniowo-usługowe
Kazuń Nowy
1 180 000 PLN
8 133 m2
KAZUŃ NOWY ZŁOTA DZIAŁKA 8133M2
WYŁĄCZNOŚĆ
0%

Najnowsze wpisy na blogu

Zmiany w opodatkowaniu najmu

Weszły w życie oczekiwane zmiany przepisów o podatku dochodowym. To dobra wiadomość dla podatników, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wynajmują nieruchomości, zwłaszcza na cele mieszkaniowe.

Czytaj więcej

Ulga mieszkaniowa w PIT dłuższa o rok

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra finansów, osoby, które w 2018 r. sprzedały dom lub mieszkanie i nie zdążyły do końca 2020 r. przeznaczyć środków na zakup kolejnej nieruchomości, wciąż mogą uniknąć 19% podatku, kupując nowy lokal do końca 2021 r.

Czytaj więcej

Ochrona praw lokatorów a osoby prawne

Coraz większą popularność zyskuje najem mieszkań przez firmy na rzecz swoich pracowników. Czy przepisy Ustawy o Ochronie Praw Lokatorów chronią w takim przypadku osoby fizyczne (pracowników), skoro sama umowa najmu podpisana jest z osobą prawną?

Czytaj więcej

DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ WARSZAWA

Zakup działki to złożony proces. Istnieje mnóstwo czynników, które wpływają na poziom kosztów samej budowy oraz mogą przysporzyć ewentualnych problemów już w fazie użytkowania. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup działki w Warszawie i okolicach, przemyśl, na czym najbardziej Ci zależy. Możesz również skorzystać z pomocy specjalisty np. agenta biura nieruchomości, co pozwoli na zminimalizowanie ryzyka. Agent może doradzić, jaka działka na sprzedaż będzie dla Ciebie odpowiednia.

Działka na sprzedaż Warszawa - co wziąć pod uwagę?

Jeżeli poszukujesz działki na sprzedaż w okolicach Warszawy lub w samej stolicy, wybierz odpowiedni moment na obejrzenie gruntu pod budowę domu. Latem z łatwością ocenisz zacienienie działki, z kolei podmokłość terenu najłatwiej będzie ustalić wiosną oraz jesienią. Zimą i jesienią możliwe jest dokładne określenie stanu dróg dojazdowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drogi nieutwardzonej. Niekiedy ocena działki na sprzedaż w wybranej porze roku jest niemożliwa, dlatego dobrym wyborem będzie pojechanie na ni różnych porach dnia, by zweryfikować  np. nasłonecznienie.

 

Działka na sprzedaż Warszawa - powierzchnia

Jednym z najważniejszych parametrów gruntu jest jego powierzchnia, określana w m 2, arach lub hektarach. Im wystawiona na sprzedaż działka budowlana jest szersza, tym do wyboru będziemy mieć większą liczbę projektów, które można na niej zlokalizować. Od powierzchni działki będzie również zależeć jej cena. Najlepiej wybrać działkę budowlaną o klasycznym kształcie kwadratu lub prostokąta. 

Kluczowe znaczenie ma także rodzaj gleby  - zarówno dla podpiwniczenia budynków, jak i instalacji gruntowego wymiennika ciepła czy oczyszczalni ścieków. 

Wszystkie te aspekty są istotne już na etapie przeglądania ogłoszeń z kategorii "sprzedam działkę budowlaną Warszawa Wawer",  "sprzedam działkę Warszawa Białołęka", czy też "działka inwestycyjna - Warszawa Wesoła". Zbyt szeroki zakres poszukiwań (np. tylko hasło "sprzedaż nieruchomość gruntowa" lub "działki Warszawa") wydłuży cały proces. Właściwe określenie parametrów (np. "działka o powierzchni minimum 1 ha, Warszawa Wilanów" ul. Arbuzowa lub też: "działka budowlana, Kępa Zawadowska") oraz zastosowanie na portalach opcji "zapisz wyszukiwanie" sprawi, że na adres e mail otrzymasz tylko te powiadomienia o nowych ofertach, które rzeczywiście odpowiadają Twoim oczekiwaniom,

 

Działka budowlana Warszawa - kształt
Kształt jest jedną z podstawowych kwestii przy ocenie, na ile wystawiona na sprzedaż działka budowlana spełni nasze oczekiwania. Jej kształt musi przede wszystkim umożliwiać wygodne i zgodne z prawem postawienie domu. Nawet działka budowlana o powierzchni 300 m może nie spełniać wymagań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeśli jest na przykład zbyt wąska i pomiędzy naszym domem a innymi budynkami nie zostanie zachowana odpowiednia odległość. 

 

Działka na sprzedaż Warszawa - klasa gleby

Wybierając działkę w Warszawie i okolicach, warto zwrócić uwagę na klasę gleby. Koniecznie sprawdź, czy wystawiona na sprzedaż działka jest przekwalifikowana na budowlaną, czy figuruje jako grunty rolne. W drugim przypadku wystąpić może problem z jej odrolnieniem. Klasę gruntów można z łatwością sprawdzić w ewidencji gruntów i budynków.

Jeśli chcesz zweryfikować, czy teren nie jest podmokły, konieczne będzie wykonanie przez geologa badania gruntu.

 

Działka na sprzedaż Warszawa - kluczowe czynniki transakcji

Zakup działki jest często traktowany jako inwestycja na całe życie. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić wszystkie detale. Ważne, czy droga dojazdowa do działki jest w dobrym stanie. Nie musi być to droga publiczna, ale powinna zapewniać dobry dojazd do posesji. W przypadku, gdy droga jest prywatna, konieczne będzie sformalizowanie możliwości korzystania z niej. Jeżeli do działki nie ma dojazdu, trzeba będzie zdecydować się na ustanowienie służebności przejazdu i przechodu na nieruchomości sąsiedniej.

Należy również sprawdzić, czy droga prowadząca do działki jest asfaltowa, czy polna, czy jest utwardzona gruzem lub żwirem i jak jest utrzymana, jak wygląda jej odśnieżanie zimą, jaki jest jej stan podczas ulewy.

Kluczowe znaczenie ma również to, czy działka na sprzedaż w Warszawie jest uzbrojona. Jeżeli nie, trzeba sprawdzić możliwości jej uzbrojenia i dowiedzieć się, jak daleko zlokalizowane są przyłącza, jaki jest poziom wód gruntowych itd. Koniecznie należy zweryfikować, czy na działce nie ciążą żadne zobowiązania, kredyty itd.

Działka na sprzedaż w Warszawie - najpierw działka czy projekt domu?

Przy wyborze odpowiedniej działki często stajemy przed dylematem - najpierw wybrać działkę, czy projekt domu? Zależy to przede wszystkim od możliwości inwestora. Jeżeli mamy już zakupioną działkę lub przypadła nam ona w spadku, wystarczy poszukać projektu, który spełni oczekiwania i jednocześnie będzie zgodny z warunkami zabudowy oraz MPZP.

Działki na sprzedaż - również okolice Warszawy

Jeśli dopiero jesteśmy na etapie poszukiwania idealnej działki w Warszawie lub okolicach, warto przemyśleć to, jak ma wyglądać nasz wymarzony przyszły dom i mając to na uwadze dobierać grunt. W takiej sytuacji mamy więcej możliwości, by zrealizować swoje wszystkie założenia.

Ważne, by przed kupnem działki sprawdzić zapisy księgi wieczystej oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Działka na sprzedaż Warszawa - lokalizacja

Jeśli szukasz działki na sprzedaż, ważną kwestią jest również jej topografia. Ostrożność kupującego powinny wzbudzić grunty o niekorzystnym ukształtowaniu: pochyłe, zalewowe lub zasypowe. Może być z nimi związana przeprowadzenia dodatkowych prac budowlanych, a to zauważalnie zwiększy koszty inwestycji. 

Warto, poza wyżej wymieniony kryteriami, zastanowić się nad lokalizacją. Budowa domu i zakup działki to poważna decyzja, dlatego zadbaj, by Twój dom znajdował się w przyjaznej okolicy. Dobra lokalizacja może dla każdej osoby oznaczać co innego:

Działka na sprzedaż Warszawa Wawer, Radość,
Działka na sprzedaż Warszawa Białołęka,
Działka na sprzedaż Warszawa Wilanów,
Działka na sprzedaż Warszawa Ursynów,
Działka na sprzedaż Warszawa Włochy, Stare Włochy,
Działka na sprzedaż Warszawa Praga Południe, 
Działka na sprzedaż Warszawa Praga Północ,
Działka na sprzedaż Warszawa Ursus, 
Działka na sprzedaż Warszawa Targówek,
Działka na sprzedaż Warszawa Bemowo, 
Działka na sprzedaż Warszawa Bielany,
Działka na sprzedaż Warszawa Międzylesie,
Działka na sprzedaż Warszawa Wola
Działka na sprzedaż Warszawa Wawer
Działka na sprzedaż Warszawa Wilanów
Działka na sprzedaż Warszawa Rembertów
Działka na sprzedaż Warszawa Wesoła
Działka na sprzedaż Warszawa Białołęka

Poszukując działki, możesz też zdecydować się na bardziej precyzyjne poszukiwania lokalizacji działki np.: "Kępa Zawadowska".

Działka na sprzedaż Warszawa - rodzaje działek budowlanych (i nie tylko)

Działka budowlana to miejsce, na którym możemy wybudować dom jednorodzinny. Warunki zabudowy mogą być różne w zależności od rodzaju działki:  

 • Nieruchomość rolna to grunt wykorzystywany do produkcji rolniczej, sadowniczej, ogrodniczej i rybnej. 
 • Działka siedliskowa to nieruchomość obejmująca budynki mieszkalne, gospodarcze, dojazdy, ogród przydomowy i podwórko, położona na obszarze użytkowanym rolniczo. 
 • Grunt budowlany to działka, której wielkość i cechy geometryczne pozwalają na postawienie budynku. 
 • Działka rekreacyjna to grunt, na którym można postawić dom letniskowy do użytku okresowego, sezonowego.  

Podczas przeglądania interesujących ofert z kategorii "sprzedam działkę" upewnij się, że odpowiadają one Twoim potrzebom i planom budowy. 

 

Działka budowlana Warszawa - uzbrojenie działki

Nawet w przypadku popularnych dzielnic, takich jak Warszawa Wilanów, Warszawa Białołęka, Warszawa Wesoła, Warszawa Targówek, Warszawa Włochy czy Praga Południe  zdarza się, że wystawiona do sprzedaży działka budowlana nie jest uzbrojona. Jeśli poszukujesz działki samodzielnie i odpowiada Ci powierzchnia działki, sprawdź z właścicielem, czy doprowadzone są do niej tzw. media, czyli prąd, gaz, woda, kanalizacja, przyłącze telefoniczne. Jeśli nie - czy możliwe jest ich przyłączenie lub np. skorzystanie z indywidualnego źródła energii elektrycznej.

Działki Warszawa - księga wieczysta

Podobnie jak dom lub mieszkanie, również działka powinna posiadać księgę wieczystą. Można w niej znaleźć m.in. 

 • informacje adresowe, dotyczące powierzchni i przeznaczenia działki
 • dane właściciela
 • ewentualne obciążenia (np. hipoteczne)
 • jeśli istnieje - zapisy o służebności drogi dojazdowej

Stan prawny to jeden z najważniejszych aspektów do sprawdzenia przy zakupie nieruchomości np. z kategorii "działki Warszawa". Oprócz księgi wieczystej możesz potrzebować wyrysu z rejestru gruntów oraz mapę określającą powierzchnię działki i klasę gruntu.

Działka na sprzedaż Warszawa - współpraca z agencją nieruchomości

Na portalach ogłoszeniowych pojawia się bardzo wiele ofert w kategorii "Działka budowlana Warszawa". Aby przyspieszyć proces poszukiwań idealnej ofert, sprecyzuj swoje oczekiwania już na wstępnie. Pomyśl o parametrach, jakie są dla Ciebie ważne, np.: typ działki, lokalizacja (np. Warszawa Wawer, Warszawa Wilanów, Warszawa Białołęka, Warszawa Targówek itd.). Duża część portali ogłoszeniowych umożliwia też użycie opcji  "Zapisz wyszukiwanie". Dzięki temu powiadomienia o nowych ofertach w kategorii "sprzedam działkę" możesz otrzymywać bezpośrednio np. na swój adres e mail. 

Jeśli nie wiesz, co wybrać spośród wielu ofert lub nie masz pewności, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań działki na sprzedaż, chętnie pomożemy. Doświadczony agent nieruchomości podpowie, czy dana działka na sprzedaż spełni Twoje oczekiwania i będzie odpowiednia dla Twoich celów. Powiadomienia o nowych ofertach możesz otrzymywać od agenta w dogodnej dla siebie formie. Ze względu na to, jak dużym miastem jest Warszawa, działki dobrej jakości i o większych wymiarach mogą być dostępne głównie na obrzeżach miasta. Pamiętaj także, że im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym wyższa cena za m 2 działki.