Znajdź grunt na sprzedaż wśród 465 naszych ofert

Tylko w MAXON

 • 0 rok
Wólka Pracka
ul. Zdrojowa
89 000 PLN
471 m2
Piękna Działka ROD STRUGA
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Głuchów
600 000 PLN
53 916 m2
Siedlisko 1,5 km od trasy 698
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Dąbrówka Starzeńska
175 000 PLN
5 268 m2
Urokliwa działka nad Sanem
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Słomczyn
ul. Jabłoniowa
810 000 PLN
2 719 m2
Piękna działka, media, 5 min. do Konstancina
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Piątki
65 000 PLN
3 015 m2
Na sprzedaż działka z oczkiem wodnym.
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Stare Kiejkuty
1 360 000 PLN
1 783 m2
DZIAŁKA I DOM NAD JEZIOREM WAŁPUSZ
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Warszawa, Mokotów
ul. Gościniec
2 400 000 PLN
1 026 m2
Działka budowlana z MPZP
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Ząbki
65 000 PLN
308 m2
Działka rekreacyjna z murowanym domem Ząbki
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Narty
Leśna
741 780 PLN
4 121 m2
Mazury - urokliwa działka nad jeziorem
WYŁĄCZNOŚĆ
0%
 • 0 rok
Narty
ul. Leśna
860 420 PLN
3 911 m2
Mazury - urokliwa działka nad jeziorem
WYŁĄCZNOŚĆ
0%

Najnowsze oferty

 • 0 rok
Wiskitki
160 000 PLN
3 000 m2
Atrakcyjna działka budowlana
 • 0 rok
Wólka Pracka
ul. Zdrojowa
89 000 PLN
471 m2
Piękna Działka ROD STRUGA
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Głuchów
600 000 PLN
53 916 m2
Siedlisko 1,5 km od trasy 698
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Dąbrówka Starzeńska
175 000 PLN
5 268 m2
Urokliwa działka nad Sanem
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Marki
Struga
1 460 000 PLN
1 907 m2
Leśna działka budowlana z MPZP dla konesera
 • 0 rok
Osowiec
Szkolna
410 000 PLN
1 179 m2
Atrakcyjna działka z pozwoleniem na budowę domu
 • 0 rok
Słomczyn
ul. Jabłoniowa
810 000 PLN
2 719 m2
Piękna działka, media, 5 min. do Konstancina
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Piątki
65 000 PLN
3 015 m2
Na sprzedaż działka z oczkiem wodnym.
WYŁĄCZNOŚĆ
 • 0 rok
Warszawa, Wawer
4 700 000 PLN
2 938 m2
Piękna działka blisko ulicy Ogórkowej - Wawer
 • 0 rok
Stare Kiejkuty
1 360 000 PLN
1 783 m2
DZIAŁKA I DOM NAD JEZIOREM WAŁPUSZ
WYŁĄCZNOŚĆ

Najnowsze wpisy na blogu

Czy lepiej mieszkać w domu czy w bloku?

Wybór pomiędzy mieszkaniem w bloku a własnym domem jest jednym z najważniejszych dylematów mieszkaniowych, z którymi mogą zmierzyć się zarówno osoby planujące zakup nieruchomości, jak i ci, którzy zastanawiają się nad zmianą miejsca zamieszkania. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, a decyzja ta często zależy od indywidualnych preferencji, stylu życia oraz możliwości finansowych.

Czytaj więcej

Jakie mieszkanie dla singla?

Decyzja dotycząca zakupu lub wynajmu nieruchomości może być trudna, ale z właściwym podejściem możesz znaleźć mieszkanie, które spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Przeczytaj, jakie kupić mieszkanie dla singla!

Czytaj więcej

Zakup mieszkania nad morzem - jakie ma zalety?

Marzenie o posiadaniu własnego mieszkania nad morzem jest powszechne i fascynujące dla wielu osób. Odsetek ludzi decydujących się na zakup nieruchomości w nadmorskich miejscowościach stale rośnie. Przedstawiamy różne zalety posiadania mieszkania nad morzem, które przekonają nawet najbardziej niezdecydowanych!

Czytaj więcej

DZIAŁKA NA SPRZEDAŻ WARSZAWA

Zakup działki to złożony proces. Istnieje mnóstwo czynników, które wpływają na poziom kosztów samej budowy oraz mogą przysporzyć ewentualnych problemów już w fazie użytkowania. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup działki w Warszawie i okolicach, przemyśl, na czym najbardziej Ci zależy. Możesz również skorzystać z pomocy specjalisty np. agenta biura nieruchomości, co pozwoli na zminimalizowanie ryzyka. Agent może doradzić, jaka działka na sprzedaż będzie dla Ciebie odpowiednia.

Działka w Warszawie na sprzedaż

Działka na sprzedaż Warszawa - co wziąć pod uwagę?

Jeżeli poszukujesz działki budowlanej w okolicach Warszawy lub w atrakcyjnej lokalizacji w samej stolicy, wybierz odpowiedni moment na obejrzenie gruntu pod budowę domu. Latem z łatwością ocenisz zacienienie działki, z kolei podmokłość terenu najłatwiej będzie ustalić wiosną oraz jesienią. Zimą i jesienią możliwe jest dokładne określenie stanu dróg dojazdowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drogi nieutwardzonej. Niekiedy ocena działki na sprzedaż w wybranej porze roku jest niemożliwa, dlatego dobrym wyborem będzie pojechanie na ni różnych porach dnia, by zweryfikować  np. nasłonecznienie.

#działki do kupienia warszawa

#działki na sprzedaż w warszawie

 

Działka na sprzedaż Warszawa - powierzchnia

Jednym z najważniejszych parametrów gruntu jest jego powierzchnia, określana w m 2, arach lub hektarach. Im wystawiona na sprzedaż działka budowlana o powierzchni np. 3000 m2 jest szersza, tym do wyboru będziemy mieć większą liczbę projektów, które można na niej zlokalizować. Od powierzchni działki będzie również zależeć jej cena. Najlepiej wybrać działkę budowlaną o klasycznym kształcie kwadratu lub prostokąta. 

Kluczowe znaczenie ma także rodzaj gleby  - zarówno dla podpiwniczenia budynków, jak i instalacji gruntowego wymiennika ciepła czy oczyszczalni ścieków. 

Wszystkie te aspekty są istotne już na etapie przeglądania ogłoszeń z kategorii "sprzedam działkę budowlaną Warszawa Wawer",  "przedmiotem sprzedaży jest działka o powierzchni 2000 m2, Warszawa Białołęka", "przedmiotem sprzedaży jest działka inwestycyjna - Warszawa Wesoła" czy też "przedmiotem oferty jest atrakcyjna działka budowlana w drugiej linii zabudowy, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej, o łącznej powierzchni 3500 m2, w bliskim sąsiedztwie cywilizacji". Zbyt szeroki zakres poszukiwań (np. tylko hasło "sprzedaż nieruchomość gruntowa" lub "działki Warszawa") wydłuży cały proces. Właściwe określenie parametrów (np. "działka o powierzchni minimum 1 ha, Warszawa Wilanów" ul. Arbuzowa oraz zastosowanie na portalach opcji "zapisz wyszukiwanie" sprawi, że na adres e mail otrzymasz tylko te powiadomienia o nowych ofertach, które rzeczywiście odpowiadają Twoim oczekiwaniom,

#działki sprzedaż warszawa

#działki w warszawie na sprzedaż

Sprzedaż działek Warszawa - kształt działki

Kształt jest jedną z podstawowych kwestii przy ocenie, na ile wystawiona na sprzedaż działka budowlana spełni nasze oczekiwania. Jej kształt musi przede wszystkim umożliwiać wygodne i zgodne z prawem postawienie domu. Nawet działka o powierzchni 300 m może nie spełniać wymagań miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jeśli jest na przykład zbyt wąska i pomiędzy naszym domem a innymi budynkami nie zostanie zachowana odpowiednia odległość. Czasem możliwy jest zakup gruntu podzielonego na części (np. działka składająca się z trzech mniejszych działek)

#działki warszawa na sprzedaż

#sprzedaż działek w warszawie

 

Działka na sprzedaż Warszawa - klasa gleby

Wybierając działkę w Warszawie i okolicach, warto zwrócić uwagę na klasę gleby. Koniecznie sprawdź, czy wystawiona na sprzedaż działka posiada media, czy jest przekwalifikowana na budowlaną, czy figuruje jako działki rolne. W drugim przypadku wystąpić może problem z jej odrolnieniem. Klasę gruntów można z łatwością sprawdzić w ewidencji gruntów i budynków.

Jeśli chcesz zweryfikować, czy teren nie jest podmokły, konieczne będzie wykonanie przez geologa badania gruntu.

#działka warszawa sprzedaż 

Działka na sprzedaż Warszawa - kluczowe czynniki transakcji

Zakup działki jest często traktowany jako inwestycja na całe życie. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić wszystkie detale. Ważne, czy droga dojazdowa do działki jest w dobrym stanie. Nie musi być to droga publiczna, ale powinna zapewniać dobry dojazd do posesji. W przypadku, gdy droga jest prywatna, konieczne będzie sformalizowanie możliwości korzystania z niej. Jeżeli do działki nie ma dojazdu, trzeba będzie zdecydować się na ustanowienie służebności przejazdu i przechodu na nieruchomości sąsiedniej.

Należy również sprawdzić, czy droga prowadząca do działki jest asfaltowa, czy polna, czy jest utwardzona gruzem lub żwirem i jak jest utrzymana, jak wygląda jej odśnieżanie zimą, jaki jest jej stan podczas ulewy.

Kluczowe znaczenie ma również to, czy działka na sprzedaż w Warszawie jest uzbrojona. Jeżeli nie, trzeba sprawdzić możliwości jej uzbrojenia i dowiedzieć się, jak daleko zlokalizowane są przyłącza, jaki jest poziom wód gruntowych itd. Koniecznie należy zweryfikować, czy na działce nie ciążą żadne zobowiązania, kredyty itd. Weryfikacja tych elementów już na etapie poszukiwań sprawi, że późniejsze wybudowanie wymarzonego domu będzie prostsze. 

Dobra infrastruktura w okolicy (np. bliskość stacji szybkiej kolei miejskiej) zwiększa atrakcyjność działki.

#działka sprzedaż warszawa

#działka warszawa na sprzedaż

Działka na sprzedaż w Warszawie - najpierw działka czy projekt domu?

Przeglądając ofertę sprzedaży działki często stajemy przed dylematem - najpierw wybrać działkę, czy projekt domu? Zależy to przede wszystkim od możliwości inwestora. Jeżeli mamy już zakupioną działkę lub przypadła nam ona w spadku, wystarczy poszukać projektu, który spełni oczekiwania i jednocześnie będzie zgodny z warunkami zabudowy oraz z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. 

Działki Warszawa i okolice sprzedaż

Jeśli dopiero jesteśmy na etapie poszukiwania idealnej działki w Warszawie lub okolicach, w atrakcyjnej lokalizacji, warto przemyśleć to, jak ma wyglądać nasz wymarzony przyszły dom i mając to na uwadze dobierać grunt. Czy interesuje Cię bardziej działka o powierzchni 1000 czy 3000 m2?

Ważne, by przed kupnem działki sprawdzić zapisy księgi wieczystej oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. 

Działka na sprzedaż Warszawa - lokalizacja

Jeśli szukasz działki na sprzedaż, ważną kwestią jest również jej topografia. Ostrożność kupującego powinny wzbudzić grunty o niekorzystnym ukształtowaniu: pochyłe, zalewowe lub zasypowe. Może być z nimi związana przeprowadzenia dodatkowych prac budowlanych, a to zauważalnie zwiększy koszty inwestycji. 

Warto, poza wyżej wymieniony kryteriami, zastanowić się nad lokalizacją. Budowa domu i zakup działki to poważna decyzja, dlatego zadbaj, by Twój dom znajdował się w przyjaznej okolicy. Dobra lokalizacja może dla każdej osoby oznaczać co innego:

Działka na sprzedaż Warszawa Wawer, Radość,
Działka na sprzedaż Warszawa Białołęka,
Działka na sprzedaż Warszawa Wilanów,
Działka na sprzedaż Warszawa Ursynów,
Działka na sprzedaż Warszawa Włochy, Stare Włochy,
Działka na sprzedaż Warszawa Praga Południe, 
Działka na sprzedaż Warszawa Praga Północ,
Działka na sprzedaż Warszawa Ursus, 
Działka na sprzedaż Warszawa Targówek,
Działka na sprzedaż Warszawa Bemowo, 
Działka na sprzedaż Warszawa Bielany,
Działka na sprzedaż Warszawa Międzylesie,
Działka na sprzedaż Warszawa Wola
Działka na sprzedaż Warszawa Wawer
Działka na sprzedaż Warszawa Wilanów
Działka na sprzedaż Warszawa Rembertów
Działka na sprzedaż Warszawa Wesoła
Działka na sprzedaż Warszawa Białołęka

Poszukując działki, możesz też zdecydować się na bardziej precyzyjne poszukiwania lokalizacji działki np.: "Kępa Zawadowska".

#działka okolice warszawy sprzedaż
#działka warszawa i okolice sprzedaż
#działki okolice warszawy sprzedaż

 

Działka na sprzedaż Warszawa Białołęka

Z roku na rok Białołęka staje się coraz bardziej popularną lokalizacją, jeśli chodzi o zakup lub budowę nieruchomości. Może pochwalić się sporą ilością terenów zielonych.

 

Działki na sprzedaż Warszawa Bemowo

Bemowo jest jedną z najbardziej ekologicznych części Warszawy, często bywa też nazywana płucami stolicy. Działka położona w tej dzielnicy to potencjał domu jednorodzinnego przy jednoczesnym szybkim połączeniu z centrum Warszawy. 

Działki na sprzedaż Warszawa Bielany

Prawie 30% tej dzielnicy stanowią tereny zielone. Wybierać można z atrakcji takich jak m.in. Las Bielański, Park Kępa Potocka lub Park Olszyna. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu wiele ścieżek do biegania i otwartych siłowni. Przedmiotem sprzedaży są tu często już zabudowane grunty. Wśród ofert można również spotkać działkę leśną położoną w dzielnicy Bielany. 

Działka na sprzedaż okolice Warszawy

Inną opcją jest zakup działki znajdującej się poza Warszawą - działka położona kilka, do kilkunastu kilometrów od stolicy będzie tańsza niż podobna nieruchomość w Warszawie.

 

Działki na sprzedaż Słupno koło Warszawy

Słupno to cicha i spokojna miejscowość ulokowane za Markami koło Radzymina, 30 km od centrum Warszawy jadąc drogą 629 lub S8. To rejon, w którym można kupić zabudowaną lub niezabudowaną działkę budowlaną w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej, dynamicznie się rozwijający ze względu na położenie - blisko aglomeracji miejskich i rekreacyjnych.

 

Działki na sprzedaż Jabłonna koło Warszawy

Jabłonna również jest często wybieraną lokalizacją, m.in. ze względu na bliskość terenów zielonych (las, łąki, ścieżki rowerowe nad Wisłą)

 

Działki na sprzedaż Michałowice koło Warszawy

Michałowice w powiecie pruszkowskim również są popularnym miejscem, ze względu na dobre połączenie z Warszawą (stacja WKD). To również atrakcyjny teren inwestycyjny. 


Działka do kupienia Warszawa - rodzaje działek

Działka budowlana to miejsce z możliwością zabudowy jednorodzinnej mieszkaniowej. Warunki zabudowy mogą być różne w zależności od rodzaju działki:  

Podczas przeglądania interesujących ofert z kategorii "sprzedam działkę pod zabudowę jednorodzinną" upewnij się, że odpowiadają one Twoim potrzebom i planom budowy. Warto również sprawdzić, czy na działce znajduje się podłączenie odpowiednich mediów. 

 

Uzbrojenie działki

Nawet w przypadku popularnych dzielnic, takich jak Warszawa Wilanów, Warszawa Wesoła, Warszawa Targówek, Warszawa Włochy czy Praga Południe  zdarza się, że wystawiona do sprzedaży działka budowlaną nie jest uzbrojona. Jeśli poszukujesz działki samodzielnie i odpowiada Ci powierzchnia działki, sprawdź z właścicielem, czy doprowadzone są do niej tzw. media, czyli prąd, gaz, woda, kanalizacja, przyłącze telefoniczne. Jeśli nie - czy możliwe jest ich przyłączenie lub np. skorzystanie z indywidualnego źródła energii elektrycznej.

Działki Warszawa - księga wieczysta

Podobnie jak dom lub mieszkanie, przeznaczona do sprzedaży działka budowlana powinna posiadać księgę wieczystą. Można w niej znaleźć m.in. 

Stan prawny to jeden z najważniejszych aspektów do sprawdzenia przy zakupie nieruchomości np. z kategorii "działki Warszawa". Oprócz księgi wieczystej możesz potrzebować wyrysu z rejestru gruntów oraz mapę określającą powierzchnię działki i klasę gruntu.

Działki Warszawa sprzedaż z pośrednikiem

Na portalach ogłoszeniowych pojawia się bardzo wiele ofert w kategorii "Działka budowlana o powierzchni 2000 m2, Warszawa". Aby przyspieszyć proces poszukiwań idealnej ofert, sprecyzuj swoje oczekiwania już na wstępnie. Pomyśl o parametrach, jakie są dla Ciebie ważne, np.: typ działki, lokalizacja (np. nieruchomość położona w dzielnicy Warszawa Wawer, Warszawa Wilanów, Warszawa Białołęka, Warszawa Targówek itd.). Duża część portali ogłoszeniowych umożliwia też użycie opcji  "Zapisz wyszukiwanie". Dzięki temu powiadomienia o nowych ofertach w kategorii "sprzedam działkę" możesz otrzymywać bezpośrednio np. na swój adres e mail. 

Jeśli nie wiesz, co wybrać spośród wielu ofert lub nie masz pewności, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań działki na sprzedaż, chętnie pomożemy. Doświadczony agent nieruchomości podpowie, czy dana działka na sprzedaż spełni Twoje oczekiwania i będzie odpowiednia dla Twoich celów. Jeśli dokładnie określisz swoje preferencje, agent będzie miał przyjemność zaprezentować działkę dopasowaną do Twoich oczekiwań. Powiadomienia o nowych ofertach możesz otrzymywać od agenta w dogodnej dla siebie formie. Ze względu na to, jak dużym miastem jest Warszawa, działki dobrej jakości i o większych wymiarach mogą być dostępne głównie na obrzeżach miasta. Pamiętaj także, że im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym wyższa cena za m 2 działki.