Aktualności z rynku mieszkaniowego

Cena ofertowa a cena transakcyjna - na czym polega różnica

Cena ofertowa i cena transakcyjna to dwa różne pojęcia związane z procesem sprzedaży nieruchomości. Różnica między nimi dotyczy procesu negocjacji i finalizacji transakcji.

Jak określić wartość nieruchomości?

Ustalając cenę nieruchomości, łatwo popełnić błędy, opierając się na niewłaściwych źródłach informacji lub nieprawidłowych przesłankach. Zapraszamy do lektury artykułu, aby dowiedzieć się jak określić wartość nieruchomości.

Samodzielnie czy z pośrednikiem?

Planujesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość i zastanawiasz się, czy skorzystać z usług pośrednika? W naszym tekście omówimy zalety współpracy z agentem nieruchomości, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Zapraszamy do lektury.

Zapytaj Maxon - bezpłatne konsultacje z naszymi ekspertami

Sprzedajesz albo wynajmujesz dom lub mieszkanie? Skorzystaj z naszych bezpłatnych konsultacji!

Świadectwa charakterystyki energetycznej

28 kwietnia 2023 r. wchodzi w życie nowelizacja przepisów ustawy dot. m.in. obowiązku sporządzenia świadectwa energetycznego. Osoba sprzedająca lub wynajmująca dom lub mieszkanie musi poinformować o istnieniu świadectwa energetycznego dla budynku lub jego części w ogłoszeniu dotyczącym nieruchomości. Jeśli tego nie zrobi, grozi jej kara grzywny. Przekazanie świadectwa energetycznego przez sprzedającego lub wynajmującego musi zostać odnotowane w akcie notarialnym. Nabywca lub najemca nieruchomości nie ma możliwości odmówienia otrzymania takiego dokumentu.