Skuteczna prezentacja nieruchomości

Prezentacja nieruchomości to kluczowy krok w procesie sprzedaży. Aby skutecznie zaprezentować mieszkanie podczas wizyty potencjalnego nabywcy, warto zadbać o kilka istotnych kwestii.

Proces prezentacji nieruchomości potencjalnemu nabywcy to kluczowy etap w całym procesie sprzedaży, który nie tylko umożliwia wyeksponowanie unikalnych cech i zalet danej nieruchomości, ale również buduje pierwsze wrażenie oraz zaufanie między sprzedawcą a nabywcą. Przygotowanie nieruchomości do prezentacji jest kluczowym krokiem, dlatego aby skutecznie zaprezentować mieszkanie, warto zadbać o kilka istotnych kwestii:

1. Posprzątaj i uporządkuj mieszkanie - przed wizytą warto posprzątać i uporządkować mieszkanie. Usuń z niego zbędne przedmioty, które mogą przytłaczać przestrzeń, a jednocześnie pozostaw wyposażenie, które podkreśla atuty mieszkania.

2. Oświetlenie - zadbaj o odpowiednie oświetlenie mieszkania. Otwórz rolety i zasłony, aby wpuszczając naturalne światło, podkreślić atuty mieszkania.

3. Pokaż zalety mieszkania - podczas prezentacji warto podkreślić zalety mieszkania, takie jak np. bliskość sklepów, szkół, przystanków autobusowych, a także dobre wykończenie wnętrz.

4. Odpowiedz na pytania - bądź gotowy na pytania potencjalnego nabywcy. Przygotuj się do odpowiedzi na pytania dotyczące stanu technicznego mieszkania, kosztów utrzymania czy planów remontowych.

5. Daj potencjalnemu nabywcy swobodę - warto dać potencjalnemu nabywcy swobodę w przeglądaniu mieszkania i zadawaniu pytań. Daj mu czas i przestrzeń, aby mógł dokładnie się zapoznać z oferowaną nieruchomością.

6. Zadbaj o zapachy unoszące się w pomieszczeniach. Wywietrz mieszkanie, nie gotuj niczego w kuchni na chwilę przed wizytą. Jeśli korzystasz z rozpylanych odświeżaczy powietrza, zrób to na kilka godzin wcześniej.

7. Zadbaj o to, aby w mieszkaniu było obecnych jak najmniej osób. Mała liczba osób obecnych lokatorów pozwoli kupującym w nieskrępowany sposób rozejrzeć się po wszystkich pomieszczeniach. Ta sama zasada dotyczy zwierząt. Jeśli Twój pies bardzo lubi okazywać radość na widok nowych gości, pomyśl o zorganizowaniu dla niego spaceru na czas prezentacji. Nie każdy lubi zwierzęta, a część osób może mieć alergię na sierść.

8. Zapewnij sobie bezpieczny zapas czasu pomiędzy kolejnymi prezentacjami - weź pod uwagę, że niektórzy kupujący mogą go potrzebować trochę więcej. Jeśli masz już umówione kolejne spotkanie lub musisz wracać do innych zajęć, delikatnie zasugeruj to z odpowiednim wyprzedzeniem.

9. Widzisz, że goście nigdzie się nie spieszą? Zaproponuj im rozpoczęcie prezentacji od kawy lub herbaty. Nawiązanie dobrej relacji ułatwi późniejsze negocjacje.

11. A może warto też zadbać o to, aby w mieszkaniu nie było niezręcznej ciszy? Włącz przyjemną, nienachalną muzykę w tle (ale nie telewizor, który zagłuszy rozmowę). 

10.Jeśli nie masz czasu lub ochoty osobiście spotykać się z potencjalnymi nabywcami, agent może zrobić to za Ciebie (przy umowie wyłączności). Może się to odbyć nawet bez Twojego udziału – jeśli nie mieszkasz w prezentowanym lokalu, po prostu przekazujesz klucze pośrednikowi i pozbywasz się kłopotu.  Co ważne – pośrednik zawsze spisuje dane z dowodu osobistego kupujących, którzy oglądają Twoją nieruchomość oraz jest obecny przy każdej prezentacji. Unikasz w ten sposób zaproszenia do Twojego mieszkania i przebywania sam na sam z osobą „z ulicy” – która zgłosiła się do Ciebie być może w celu obejrzenia wnętrz, być może z innymi zamiarami.

 

Pozostałe aktualności

Wycena nieruchomości z biurem - dlaczego warto?

Wycena nieruchomości jest niezwykle istotnym procesem zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej. Ceny nawet podobnych nieruchomości mogą się znacznie różnić. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać swoje mieszkanie, dom czy lokal komercyjny, odpowiednia wycena jest kluczowa dla osiągnięcia uczciwej i atrakcyjnej oferty. Czy wycenić nieruchomość samodzielnie czy ze specjalistami? Porównujemy obydwa rozwiązania!

Czytaj więcej

Skuteczny opis nieruchomości

W dzisiejszym dynamicznym rynku nieruchomości, skuteczny opis nieruchomości to kluczowy element sukcesu. Klienci oczekują dokładnych, atrakcyjnych i przekonujących opisów, które pomogą im wybrać wymarzoną nieruchomość. W tym artykule przyjrzymy się kilku kluczowym kwestiom pomocnym w tworzeniu opisów, które przyciągną uwagę potencjalnych nabywców i wynajmujących oraz przekonają ich do podjęcia decyzji.

Czytaj więcej

Zasady udanego zdjęcia nieruchomości

Zdjęcia nieruchomości odgrywają kluczową rolę w procesie sprzedaży lub wynajmu domów, mieszkań oraz innych nieruchomości. Poprzez wysokiej jakości fotografie można w pełni ukazać atuty i unikalne cechy danej nieruchomości.

Czytaj więcej