Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim

„Coś pięknego. A jakie cienie i trójwymiar”. „Świetne”. „Ja bym tak nie umiał”

Te słowa i znacznie więcej komplementów pod adresem artystów można było usłyszeć 3 października na styku Bielan i Żoliborza. O godzinie 12 przecięto tam wstęgę przy muralu upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej śpiewali „Warszawskie dzieci", a okoliczni mieszkańcy podziwiali jako pierwsi ukończone dzieło. Mural znajduje się na betonowych ścianach okalających schody prowadzące do kładki nad Aleją Armii Krajowej, łączącej bielańskie osiedle Ruda, a konkretnie Park Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego, z osiedlem Potok (Żoliborz).

Garstka danych:

Zamalowana powierzchnia: ok. 200 m² od strony Żoliborza i 1000 m² od strony Bielan.
Inicjator projektu: Społeczny Komitet Upamiętnienia Harcerskiej Poczty Polowej.
Realizacja: w ramach budżetu partycypacyjnego na 2016 r., przez Urząd Dzielnicy Żoliborz.
Orientacyjny koszt wykonania zgłoszony na etapie projektu: 167 700 zł.

Pamiętajmy, że Powstanie Warszawskie rozpoczęło się na Żoliborzu (przed godziną „W“).
Kto jeszcze nie widział muralu, ten marsz na spacer!

Pozostałe aktualności

Cena ofertowa a cena transakcyjna - na czym polega różnica

Cena ofertowa i cena transakcyjna to dwa różne pojęcia związane z procesem sprzedaży nieruchomości. Różnica między nimi dotyczy procesu negocjacji i finalizacji transakcji.

Czytaj więcej

Jak określić wartość nieruchomości?

Ustalając cenę nieruchomości, łatwo popełnić błędy, opierając się na niewłaściwych źródłach informacji lub nieprawidłowych przesłankach. Zapraszamy do lektury artykułu, aby dowiedzieć się jak określić wartość nieruchomości.

Czytaj więcej

Samodzielnie czy z pośrednikiem?

Planujesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość i zastanawiasz się, czy skorzystać z usług pośrednika? W naszym tekście omówimy zalety współpracy z agentem nieruchomości, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej