Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim

„Coś pięknego. A jakie cienie i trójwymiar”. „Świetne”. „Ja bym tak nie umiał”

Te słowa i znacznie więcej komplementów pod adresem artystów można było usłyszeć 3 października na styku Bielan i Żoliborza. O godzinie 12 przecięto tam wstęgę przy muralu upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej śpiewali „Warszawskie dzieci", a okoliczni mieszkańcy podziwiali jako pierwsi ukończone dzieło. Mural znajduje się na betonowych ścianach okalających schody prowadzące do kładki nad Aleją Armii Krajowej, łączącej bielańskie osiedle Ruda, a konkretnie Park Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego, z osiedlem Potok (Żoliborz).

Garstka danych:

Zamalowana powierzchnia: ok. 200 m² od strony Żoliborza i 1000 m² od strony Bielan.
Inicjator projektu: Społeczny Komitet Upamiętnienia Harcerskiej Poczty Polowej.
Realizacja: w ramach budżetu partycypacyjnego na 2016 r., przez Urząd Dzielnicy Żoliborz.
Orientacyjny koszt wykonania zgłoszony na etapie projektu: 167 700 zł.

Pamiętajmy, że Powstanie Warszawskie rozpoczęło się na Żoliborzu (przed godziną „W“).
Kto jeszcze nie widział muralu, ten marsz na spacer!

Pozostałe aktualności

Kiedy należy zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości

Podatek od sprzedaży nieruchomości nie istnieje jako odrębny podatek w Polsce. Jest to podatek dochodowy należny od sprzedającego nieruchomość – osoby fizycznej, reguluje go ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kiedy należy go zapłacić, a w jakim przypadku można go uniknąć? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Czytaj więcej

Jak skutecznie znaleźć dobrego najemcę?

Znalezienie dobrego najemcy to jedno z kluczowych wyzwań dla właścicieli nieruchomości. Odpowiedni najemca zapewnia nie tylko regularne dochody z wynajmu, ale także dbałość o stan techniczny lokalu i minimalizowanie ryzyka związane z opóźnieniami w płatnościach czy zniszczeniami. Aby proces wynajmu przebiegał sprawnie i bezproblemowo, warto zastosować kilka sprawdzonych strategii. Oto krok po kroku, jak skutecznie znaleźć dobrego najemcę.

Czytaj więcej

Najem instytucjonalny a okazjonalny – kluczowe różnice i zalety

W ostatnich latach na rynku nieruchomości w Polsce pojawił się nowy model wynajmu, który zdobywa coraz większą popularność – najem instytucjonalny. Ten rodzaj wynajmu wyróżnia się od tradycyjnego najmu, który odbywa się między osobą fizyczną (wynajmującym) a najemcą. W artykule przyjrzymy się, czym jest najem instytucjonalny, jakie są jego cechy, różnice w porównaniu do najmu okazjonalnego oraz kto może skorzystać z tej formy wynajmu.

Czytaj więcej