Magia Świąt

Słomiane ozdóbki, bombki z jednej palety kolorystycznej, szyszki, suszone jabłka i kora drzew – ponadczasowa prostota i minimalizm to nasza propozycja na tegoroczne świąteczne dekoracje.

Czerwień jest charakterystyczna, typowa i oczywiście warto po nią sięgać, gdyż to właśnie ona najmocniej kojarzy nam się z Mikołajem  – jego strojem oraz workiem pełnym prezentów. Ciekawą kolorystyką jest też srebro połączone z szarościami albo turkusy, które tworzą świetny mariaż z bielą lub szarością. Nowością Świąt 2016 ma być zestawienie czerni ze złotem – niewątpliwie elegancka i dostojna propozycja, choć dla wielu zapewne zbyt daleka od słowa tradycja.

Retro
Alternatywą dla wszystkich osób zmęczonych nadmiarem brokatu i ledów jest przeniesienie do wnętrza elementów natury. Wspomniane już szyszki można przyozdobić bielą i wprowadzić do mieszkania więcej nawiązań do zimowego krajobrazu (białe śnieżynki, sopelki lodu). Choinka ubrana w skromne, jednokolorowe lampki sprawia, że skupiamy się bardziej na jej zapachu i naturalności, nie zaś na tysiącu barw, od których do oczopląsu dzieli nas zaledwie moment.

Spragnieni nut retro mogą przyozdobić drzewko słomianymi elementami i własnoręcznie wykonanymi łańcuchami.

Nie tylko drzewko

Jakie ozdoby pojawiają się w naszych domach najczęściej? Wszelkiego rodzaju stroiki – upiększają kominki, żyrandole czy też drzwi wejściowe. Coraz częściej kupujemy również ozdoby w kształcie zwierząt (ledowe renifery, niedźwiadki) i sięgamy po oświetlenie balkonowych barierek, nadając w ten sposób mieszkaniom świąteczny charakter również z zewnątrz. Właściciele domów chętnie dekorują zaś konary ogrodowych drzew, co wygląda niezwykle urokliwie.

Ciekawą propozycją może być dekoracja na bazie szklanego lampionu-świecznika. Wystarczy kupić duży lampion w jednym ze sklepów budowlanych, zapalić wewnątrz kilka masywnych świec, a podstawę opleść delikatnymi światełkami. Obok możemy postawić np. figurkę aniołka…

Dekoracje pomagają wprowadzić nas w świąteczny nastrój, ale – jak wiadomo – klimat tworzą przede wszystkim ludzie. Życzymy zatem wszystkim pogodnych Świąt!

Pozostałe aktualności

Pośrednik nieruchomoci a VAT – sama współpraca to jeszcze nie działalność gospodarcza

Czy samo skorzystanie z usług pośrednika przy sprzedaży działki oznacza, że musisz zapłacić VAT? To często powtarzany mit, który nie znajduje potwierdzenia w przepisach. O tym, czy powstaje obowiązek podatkowy, decyduje nie forma pomocy, lecz charakter i skala działań podejmowanych przez sprzedającego.

Czytaj więcej

Kiedy należy zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości

Podatek od sprzedaży nieruchomości nie istnieje jako odrębny podatek w Polsce. Jest to podatek dochodowy należny od sprzedającego nieruchomość – osoby fizycznej, reguluje go ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kiedy należy go zapłacić, a w jakim przypadku można go uniknąć? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Czytaj więcej

Jak skutecznie znaleźć dobrego najemcę?

Znalezienie dobrego najemcy to jedno z kluczowych wyzwań dla właścicieli nieruchomości. Odpowiedni najemca zapewnia nie tylko regularne dochody z wynajmu, ale także dbałość o stan techniczny lokalu i minimalizowanie ryzyka związane z opóźnieniami w płatnościach czy zniszczeniami. Aby proces wynajmu przebiegał sprawnie i bezproblemowo, warto zastosować kilka sprawdzonych strategii. Oto krok po kroku, jak skutecznie znaleźć dobrego najemcę.

Czytaj więcej