Magia Świąt

Słomiane ozdóbki, bombki z jednej palety kolorystycznej, szyszki, suszone jabłka i kora drzew – ponadczasowa prostota i minimalizm to nasza propozycja na tegoroczne świąteczne dekoracje.

Czerwień jest charakterystyczna, typowa i oczywiście warto po nią sięgać, gdyż to właśnie ona najmocniej kojarzy nam się z Mikołajem  – jego strojem oraz workiem pełnym prezentów. Ciekawą kolorystyką jest też srebro połączone z szarościami albo turkusy, które tworzą świetny mariaż z bielą lub szarością. Nowością Świąt 2016 ma być zestawienie czerni ze złotem – niewątpliwie elegancka i dostojna propozycja, choć dla wielu zapewne zbyt daleka od słowa tradycja.

Retro
Alternatywą dla wszystkich osób zmęczonych nadmiarem brokatu i ledów jest przeniesienie do wnętrza elementów natury. Wspomniane już szyszki można przyozdobić bielą i wprowadzić do mieszkania więcej nawiązań do zimowego krajobrazu (białe śnieżynki, sopelki lodu). Choinka ubrana w skromne, jednokolorowe lampki sprawia, że skupiamy się bardziej na jej zapachu i naturalności, nie zaś na tysiącu barw, od których do oczopląsu dzieli nas zaledwie moment.

Spragnieni nut retro mogą przyozdobić drzewko słomianymi elementami i własnoręcznie wykonanymi łańcuchami.

Nie tylko drzewko

Jakie ozdoby pojawiają się w naszych domach najczęściej? Wszelkiego rodzaju stroiki – upiększają kominki, żyrandole czy też drzwi wejściowe. Coraz częściej kupujemy również ozdoby w kształcie zwierząt (ledowe renifery, niedźwiadki) i sięgamy po oświetlenie balkonowych barierek, nadając w ten sposób mieszkaniom świąteczny charakter również z zewnątrz. Właściciele domów chętnie dekorują zaś konary ogrodowych drzew, co wygląda niezwykle urokliwie.

Ciekawą propozycją może być dekoracja na bazie szklanego lampionu-świecznika. Wystarczy kupić duży lampion w jednym ze sklepów budowlanych, zapalić wewnątrz kilka masywnych świec, a podstawę opleść delikatnymi światełkami. Obok możemy postawić np. figurkę aniołka…

Dekoracje pomagają wprowadzić nas w świąteczny nastrój, ale – jak wiadomo – klimat tworzą przede wszystkim ludzie. Życzymy zatem wszystkim pogodnych Świąt!

Pozostałe aktualności

Czy mieszkanie przed ślubem jest wspólne?

Istnieje powszechne przekonanie, że po zawarciu małżeństwa majątek każdego z małżonków staje się wspólny. Jednak polskie prawo przewiduje również istnienie majątku osobistego, który może dotyczyć obu lub jednego z małżonków. Warto zrozumieć, że majątek osobisty obejmuje różne składniki, takie jak nieruchomości nabyte przed ślubem, dziedziczone majątki oraz prawa niezbywalne. Majątek osobisty jest ściśle określony przez przepisy prawa.

Czytaj więcej

Czynsz za mieszkanie - z jakich opłat się składa?

Opłaty związane z mieszkaniem stanowią znaczną część budżetu każdego gospodarstwa domowego. Czynsz za mieszkanie nie tylko pokrywa koszty utrzymania i eksploatacji nieruchomości, lecz także obejmuje opłaty administracyjne oraz inne niezbędne wydatki. Zrozumienie, co dokładnie składa się na czynsz, umożliwia lepsze zarządzanie finansami i identyfikowanie potencjalnych oszczędności. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo poszczególnym elementom czynszu.

Czytaj więcej

Mieszkanie z antresolą - czy warto?

Mieszkanie z antresolą staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem zarówno w nowych apartamentach, jak i w starych kamienicach. Antresola to dodatkowy poziom w mieszkaniu, który pozwala na optymalne wykorzystanie wysokiej przestrzeni. Ale czy rzeczywiście warto je kupić? Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom posiadania antresoli.

Czytaj więcej