Magia Świąt

Słomiane ozdóbki, bombki z jednej palety kolorystycznej, szyszki, suszone jabłka i kora drzew – ponadczasowa prostota i minimalizm to nasza propozycja na tegoroczne świąteczne dekoracje.

Czerwień jest charakterystyczna, typowa i oczywiście warto po nią sięgać, gdyż to właśnie ona najmocniej kojarzy nam się z Mikołajem  – jego strojem oraz workiem pełnym prezentów. Ciekawą kolorystyką jest też srebro połączone z szarościami albo turkusy, które tworzą świetny mariaż z bielą lub szarością. Nowością Świąt 2016 ma być zestawienie czerni ze złotem – niewątpliwie elegancka i dostojna propozycja, choć dla wielu zapewne zbyt daleka od słowa tradycja.

Retro
Alternatywą dla wszystkich osób zmęczonych nadmiarem brokatu i ledów jest przeniesienie do wnętrza elementów natury. Wspomniane już szyszki można przyozdobić bielą i wprowadzić do mieszkania więcej nawiązań do zimowego krajobrazu (białe śnieżynki, sopelki lodu). Choinka ubrana w skromne, jednokolorowe lampki sprawia, że skupiamy się bardziej na jej zapachu i naturalności, nie zaś na tysiącu barw, od których do oczopląsu dzieli nas zaledwie moment.

Spragnieni nut retro mogą przyozdobić drzewko słomianymi elementami i własnoręcznie wykonanymi łańcuchami.

Nie tylko drzewko

Jakie ozdoby pojawiają się w naszych domach najczęściej? Wszelkiego rodzaju stroiki – upiększają kominki, żyrandole czy też drzwi wejściowe. Coraz częściej kupujemy również ozdoby w kształcie zwierząt (ledowe renifery, niedźwiadki) i sięgamy po oświetlenie balkonowych barierek, nadając w ten sposób mieszkaniom świąteczny charakter również z zewnątrz. Właściciele domów chętnie dekorują zaś konary ogrodowych drzew, co wygląda niezwykle urokliwie.

Ciekawą propozycją może być dekoracja na bazie szklanego lampionu-świecznika. Wystarczy kupić duży lampion w jednym ze sklepów budowlanych, zapalić wewnątrz kilka masywnych świec, a podstawę opleść delikatnymi światełkami. Obok możemy postawić np. figurkę aniołka…

Dekoracje pomagają wprowadzić nas w świąteczny nastrój, ale – jak wiadomo – klimat tworzą przede wszystkim ludzie. Życzymy zatem wszystkim pogodnych Świąt!

Pozostałe aktualności

Jak sprzedać mieszkanie, w którym przebywa najemca

Podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania, w którym aktualnie mieszka najemca, to wyzwanie, które wymaga nie tylko umiejętności rynkowych, ale także delikatności w obchodzeniu się z obecnym lokatorem. Warto rozważyć nie tylko aspekty formalne, ale także ludzkie, aby uniknąć nieporozumień i zbudować solidną podstawę dla udanej transakcji. Przyjrzyjmy się zatem kilku kluczowym kwestiom, z którymi warto się zapoznać, aby skutecznie sprzedać mieszkanie z najemcą.

Czytaj więcej

Nieruchomości w Warszawie - czy opłaca się inwestować w mieszkania w stolicy?

Warszawa, jako stolica Polski i jedno z głównych centrów biznesowych Europy Środkowej, przyciąga inwestorów z całego świata. W ostatnich latach rynek nieruchomości w Warszawie doświadczył znaczącego wzrostu, co sprawia, że wielu inwestorów zastanawia się, czy opłaca się inwestować w mieszkania w tej dynamicznie rozwijającej się metropolii. W tym artykule przyjrzymy się zaletom, wadom, ryzyku i potencjalnym zyskom związanym z inwestycjami w nieruchomości w Warszawie.

Czytaj więcej

Inwestycje w nieruchomości - pigułka wiedzy

Inwestowanie w nieruchomości od dawna stanowi jeden ze sposobów na budowę majątku i zabezpieczenie finansowe. To obszar, który przyciąga zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Dzisiaj przyjrzymy się temu, co jest ważne w inwestycjach w nieruchomości, w co warto inwestować, jak zacząć swoją inwestycyjną podróż, oraz jakie są główne zalety tej formy inwestowania.

Czytaj więcej