Kto może zostać pośrednikiem nieruchomości?

Kto może zostać pośrednikiem nieruchomości i czy jest to zawód opłacalny finansowo? Czas na miniogień pytań, a w nim pośrednik MAXON Nieruchomości Sp. z o.o.

Spróbujmy na początku ocenić ten zawód w kategoriach  łatwy/trudny.

Z pewnością wymagający szczególnych umiejętności interpersonalnych, dlatego też nie jest to profesja dla wszystkich. Podjęcie pracy w tym zawodzie  nie jest trudne, natomiast długoterminowa praca jest możliwa tylko wtedy, gdy potrafimy pracować samodzielnie, aktywnie i z ukierunkowaniem na osiąganie celów. 

A opłacalny finansowo? Od czego zależą zarobki pośrednika?

Zawód pośrednika jest opłacalny, ale jego dochody oparte są na wynagrodzeniu prowizyjnym, dlatego zależą bezpośrednio od stawiania sobie ambitnych celów i wytrwałym dążeniu do ich osiągnięcia. Niewątpliwie ważnymi czynnikami wpływającymi na wysokość zarobków są: aktywna współpraca z klientami, oparta na słusznych relacjach, oraz umiejętność przekonywania innych. Nie zapominajmy też o technikach negocjacyjnych.

Myślicie czasami o zmianie zawodu?

Tak, podobnie jak każdą osobę uprawiającą inny zawód, również i nas dopadają wątpliwości, ale silna motywacja do pracy i odporność na stres skutecznie odsuwają myśli o zmianie zawodu.

Czym podyktowane są w takim razie chwilowe wątpliwości?

Przede wszystkim tym, że zawód pośrednika jest w Polsce niedoceniany i nie figuruje wśród zawodów prestiżowych, jak ma to miejsce w innych krajach. „Łatwo sprzeda, łatwo kupi i jeszcze na tym zarobi” – gdyby to zdanie w kontekście pośrednika nieruchomości było prawdziwe, mielibyśmy w Polsce samych pośredników i zero innych zawodów.

Kiedy pośrednik odczuwa największą satysfakcję z pracy?

Na satysfakcję z pracy wpływa wiele różnych czynników, determinowanych dodatkowo przez samą osobowość pośrednika. Z pewnością ważne jest zadowolenie klientów, docenienie przez nich naszej pracy, ale też partnerstwo we współpracy, kultura pracy i odpowiedni do naszego zaangażowania wynik finansowy.

Jesteście przydatni klientowi, bo?

Wielu zapracowanych klientów  poszukuje  specjalistycznego wsparcia w sprzedaży lub przy nabyciu nieruchomości, licząc na rzetelną i fachową współpracę, która da im poczucie bezpieczeństwa. Uczestniczymy w podejmowaniu przez klientów bardzo ważnych decyzji życiowych, bo przecież taką jest zbycie lub nabycie nieruchomości, z którą wielokrotnie są lub będą związani emocjonalnie.

Najgorsze  momenty w karierze?

Chyba najtrudniej przychodzi pogodzenie się z sytuacją, kiedy duży nakład pracy i zaangażowanie nie przekładają się na osiągnięcie celów biznesowych. W takich momentach przydaje się zdolność do przeanalizowania swoich słabych i silnych stron oraz obszarów do rozwoju, po czym przełożenie tego na wpływ, jaki te czynniki mogą mieć na naszą skuteczność w pracy w przyszłości.

Czy każdy może zostać pośrednikiem nieruchomości?  

Nie, obrót nieruchomościami nie jest dla wszystkich. Liczą się bardzo predyspozycje do wykonywania danego zawodu. 

Jeśli kandydat na pośrednika posiada  kompetencje, takie jak: orientacja na klienta i osiąganie odpowiednich wyników w pracy, a przy tym potrafi wychodzić z inicjatywą własną, lubi samodzielność w pracy, jest wnikliwy i dostrzega sprawnie powiązania między faktami a sytuacjami, to owszem, może rozważyć karierę w tym zawodzie!

Przepis na udaną transakcję z klientem?

Przede wszystkim nieudawana znajomość rynku nieruchomości oraz aktywna współpraca i ukierunkowanie na realizację wspólnych celów z klientami, do tego dużo otwartej komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu oraz szczypta uśmiechu na co dzień. 

Wróżbita Maciej z pewnością zna odpowiedź na to pytanie, ale spróbujmy z Wami – pośrednik nieruchomości – zawód przyszłości czy może przeszłości?

Rynek nieruchomości w Polsce, gdzie podaż przewyższa popyt, ma wpływ na zmianę osobowości pośrednika. Prawdopodobnie przetrwają najbardziej cierpliwi i wytrwali oraz Ci potrafiący postawić na kreatywność.

Pozostałe aktualności

Dlaczego mieszkania na wyższych piętrach są droższe?

Na rynku nieruchomości jednym z najbardziej fascynujących zagadnień, które budzi zainteresowanie zarówno osób szukających swojego pierwszego apartamentu, jak i doświadczonych inwestorów - różnice w cenach mieszkań w zależności od piętra. Dlaczego zwykle apartamenty na wyższych kondygnacjach są droższe? To pytanie otwiera dyskusje i wymaga dogłębnej analizy, ponieważ odpowiedź nie jest oczywista na pierwszy rzut oka. Przed zagłębieniem się w szczegóły warto przyjrzeć się temu zjawisku z bliska.

Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

Zakup ubezpieczenia domu to jedna z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy jako jego właściciele. Naszym celem jest zapewnienie nieruchomości jak największego bezpieczeństwa i ochrony. Jednakże, czy ubezpieczenie domu jest zawsze konieczne? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji? Ile właściwie kosztuje ubezpieczenie domu? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczyć praktycznych porad dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad ubezpieczeniem swojego domu, w tym także domu w budowie. Celem jest umożliwienie świadomego wyboru polisy ubezpieczeniowej, która zapewni nie tylko ochronę naszego domu, ale również spokój i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Dom dla pary - jaki wybrać?

Przy wyborze domu dla pary istotne jest uwzględnienie zarówno bieżących potrzeb, jak i przyszłych planów. Poszukując idealnej przestrzeni, warto skupić się na praktyczności, komforcie i możliwości dostosowania do zmieniających się sytuacji życiowych. W niniejszym artykule postaramy się przyjrzeć różnym rodzajom domów, ich zaletom oraz sposobom dopasowania do potrzeb. Celem jest znalezienie rozwiązania, które nie tylko spełni oczekiwania estetyczne, ale również zapewni funkcjonalność i wygodę, tworząc tym samym idealną przestrzeń do życia dla dwóch osób!

Czytaj więcej