Porady: Jaki jest czas poszukiwania najemcy?

Ten czas jest bezpośrednio związany z wysokością czynszu najmu, który musi być dostosowany do rynku. To oznacza dostosowanie tej ceny do parametrów nieruchomości, lokalizacji, standardu i wyposażenia. W takim przypadku czas oczekiwania nie powinien być dłuższy niż 4-6 tygodni. Często jednak Wynajmującym trudno jest obiektywnie spojrzeć na swoją nieruchomość i wysokość czynszu jest zbyt wygórowana. Agent Nieruchomości jest osobą, która obiektywnie ocenia nieruchomość, doskonale zna realia rynkowe, rozpiętości między cenami wywoławczymi a transakcyjnymi i warto korzystać z  jego porad i sugestii.

Drugim czynnikiem decydującym o czasie poszukiwania jest sposób reklamowania nieruchomości i szerokość kampanii reklamowej. Dobre zdjęcia, dobry i szczegółowy opis a także reklama na wielu portalach w sposób znaczący może skrócić czas poszukiwania najemcy.

Ponieważ mamy bazę osób i firm aktualnie poszukujących odpowiedniego mieszkania do wynajęcia to jest prawdopodobne, że lokal zostanie wynajęty w ciągu kilku dni.