Wakacyjny refresh łazienki

Przed nami wakacje, dwa miesiące, podczas których oprócz wyjazdów lubimy też remontować mieszkania i domy. A które z pomieszczeń odnawiamy najczęściej?

Wśród najczęściej remontowanych pomieszczeń wymienić należy przede wszystkim łazienkę. Zrywamy stare kafle, chcemy, by pomieszczenie nie kojarzyło nam się już tylko z miejscem dbania o higienę, ale też strefą relaksu. Jeżeli już zdecydowali się Państwo na remont tej przestrzeni, służymy kilkoma radami, jak sprawić, by trwał on jak najkrócej, przynosząc przy tym efekt WOW.

Optyczne powiększenie miniłazienek

No cóż, nie każdy jest szczęśliwcem, który może pochwalić się dużym pokojem kąpielowym,  średni metraż łazienek w polskich mieszkaniach waha się od 4 do 7 m2. Czy w tak małym pomieszczeniu możemy ustawić wannę wolnostojącą, która da nam namiastkę domowego spa? Oczywiście! Wystarczy, że jeden z boków wanny przystawimy do ściany. Zrezygnowanie z obudowania wanny doda jej lekkości. Najlepszym rozwiązaniem powiększającym łazienkę jest jednak zastąpienie wanny kabiną prysznicową. W małych łazienkach postawmy na jasną kolorystykę, która optycznie powiększy pomieszczenie i stanowić będzie idealną bazę do kolorowych akcentów w postaci ręczników czy dywaników. Czasy glazury ciągnącej się aż pod sufit również odeszły w niepamięć. Warto pokusić się o poprowadzenie kafelków tylko do połowy ściany, a pozostałe części pomalować na biały, kremowy lub szary kolor (najlepiej wykorzystać do tego farbę akrylową lub lateksową). Wąskie pomieszczenie optycznie poszerzymy poziomym pasem w kolorze innym niż reszta ściany. Do mody wraca również boazeria. Jeżeli się na nią zdecydujemy, również i w tym przypadku postawmy na jasną, neutralną kolorystykę.

Bez kurzu i brudu?

Remont łazienki kojarzy nam się głównie z tygodniami brudu, kurzu i brakiem możliwości korzystania z tego pomieszczenia. Czy musimy kuć kafle, by zyskać nowy „look” tej przestrzeni? Absolutnie nie! Oto dwa możliwe rozwiązania – jeżeli terakota i glazura są w dobrym stanie, możemy pomalować je specjalną farbą na dowolny kolor. Jeżeli zależy nam na wzorzystej lub drewnianej podłodze, możemy zaś położyć na starą terakotę podłogę winylową, którą cechuje wodoodporność i błyskawiczny czas instalacji. Wśród dostępnych w sprzedaży płytek znajdziemy zarówno kropki, jak i motywy marokańskie czy też idealną imitację drewna. Jeżeli w łazience przeszkadza nam widok rur instalacyjnych, możemy je obudować lub po prostu wyeksponować, malując  na kolor, który pojawiać się będzie również na łazienkowych dodatkach.

Funkcjonalność

Jeżeli naszą dotychczasową łazienkę cechuje funkcjonalny rozkład sanitariatów, nie zmieniajmy tego układu, gdyż takie posunięcia generują najwięcej problemów. Ich wymiana na nowe nie stanowi natomiast większego kłopotu. Jeżeli toaleta czy umywalka jest wolnostojąca, nie zmieniajmy jej za wszelką cenę na zabudowaną, wystarczy dostosować styl pomieszczenia, wprowadzając no niego nuty retro, dzięki którym uzyskamy efekt domowego spa.

POWODZENIA!

Pozostałe aktualności

Dlaczego mieszkania na wyższych piętrach są droższe?

Na rynku nieruchomości jednym z najbardziej fascynujących zagadnień, które budzi zainteresowanie zarówno osób szukających swojego pierwszego apartamentu, jak i doświadczonych inwestorów - różnice w cenach mieszkań w zależności od piętra. Dlaczego zwykle apartamenty na wyższych kondygnacjach są droższe? To pytanie otwiera dyskusje i wymaga dogłębnej analizy, ponieważ odpowiedź nie jest oczywista na pierwszy rzut oka. Przed zagłębieniem się w szczegóły warto przyjrzeć się temu zjawisku z bliska.

Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

Zakup ubezpieczenia domu to jedna z ważniejszych decyzji, jakie podejmujemy jako jego właściciele. Naszym celem jest zapewnienie nieruchomości jak największego bezpieczeństwa i ochrony. Jednakże, czy ubezpieczenie domu jest zawsze konieczne? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji? Ile właściwie kosztuje ubezpieczenie domu? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczyć praktycznych porad dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad ubezpieczeniem swojego domu, w tym także domu w budowie. Celem jest umożliwienie świadomego wyboru polisy ubezpieczeniowej, która zapewni nie tylko ochronę naszego domu, ale również spokój i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Dom dla pary - jaki wybrać?

Przy wyborze domu dla pary istotne jest uwzględnienie zarówno bieżących potrzeb, jak i przyszłych planów. Poszukując idealnej przestrzeni, warto skupić się na praktyczności, komforcie i możliwości dostosowania do zmieniających się sytuacji życiowych. W niniejszym artykule postaramy się przyjrzeć różnym rodzajom domów, ich zaletom oraz sposobom dopasowania do potrzeb. Celem jest znalezienie rozwiązania, które nie tylko spełni oczekiwania estetyczne, ale również zapewni funkcjonalność i wygodę, tworząc tym samym idealną przestrzeń do życia dla dwóch osób!

Czytaj więcej