Bezpieczna sprzedaż mieszkania w czasach COVID-19?

Koronawirus zamknął nas w domach. Osoby, które jeszcze kilka tygodni temu planowały sprzedaż nieruchomości, stoją przed trudnym wyborem. Sprzedawać, poczekać? W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo? Z wirtualnym wsparciem pośredników to całkiem proste.

Epidemia koronowirusa przyniosła błyskawiczne i znaczące zmiany w wielu obszarach biznesu - sektor nieruchomości nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jako sprzedający zastanawiasz się pewnie szczególnie mocno nad kwestiami bezpieczeństwa – czy warto przeprowadzać transakcję w warunkach COVID-19, co z osobistymi spotkaniami i prezentacją mieszkania, w jaki sposób zdobędziesz niezbędne dokumenty? 

Eksperci Maxon Nieruchomości mogą Ci pomóc w każdym z tych aspektów. Co więcej – zdecydowaną większą działań będziesz koordynować wygodnie, z własnej kanapy. My wykorzystamy w tym czasie zaawansowane narzędzia online aby:

  • zadbać o bezpieczeństwo kontaktów z potencjalnymi nabywcami;
  • zastosować nowe technologie w prezentacji lokalu;
  • sprawnie uzyskać niezbędną dokumentację w warunkach ograniczonej pracy urzędów. 

 

Kompleksowa baza poszukujących
Potencjalny nabywca Twojego domu lub mieszkania ma  teraz więcej czasu na podjęcie decyzji - rynek nieruchomości spowolnił, zainteresowanie kupnem nieruchomości wyhamowało, a średni czas sprzedaży może ulec wydłużeniu. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z jak największej bazy klientów – dzięki naszej współpracy z Systemem Wymiany Ofert, Twoja nieruchomość jest od razu skierowana do setek pośredników, co skraca czas transakcji. Wprowadzenie Twojej oferty do takiego systemu jest możliwe dzięki podpisaniu z nami umowy na wyłączność. Ten model współpracy to również inne korzyści (a jest ich więcej niż przy kilkunastu nawet umowach otwartych). Zyskujesz w nim, m.in.: 

  • dodatkowe usługi -  może to być profesjonalna sesja fotograficzna, spacer 3D, home-staging i wiele więcej;
  • pomoc w ustaleniu właściwej ceny ofertowej: takiej, która nie odstraszy potencjalnego nabywcy już na wstępnie, a wciąż będzie dla Ciebie opłacalna. Dysponujemy danymi na temat cen sprzedaży mieszkań lub domów w najbliższej okolicy, nie są to informacje dostępne publicznie. 
  • zaangażowanie pośrednika przy kompletowaniu niezbędnej dokumentacji 

 

Wirtualny spacer po Twoim mieszkaniu
Szczegółowa prezentacja domu lub mieszkania może odbyć się online – i nie straci na jakości w porównaniu do swojej tradycyjnej wersji.  Dzięki zastosowaniu technologii wirtualnego spaceru, potencjalny nabywca zwiedza lokal bez konieczności wychodzenia z własnego domu. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno bezpieczeństwo, jak i oszczędność czasu -  do kolejnego etapu sprzedaży przystępują osoby faktycznie zainteresowane transakcją, już po dokładnej weryfikacji, czy nieruchomość spełnia ich oczekiwania. Oprócz nagrań spaceru 3D zapewnimy również komplet profesjonalnych zdjęć, przyciągających uwagę do Twojego ogłoszenia. 

Opcja ta upraszcza również przygotowanie mieszkania do prezentacji (wystarczy jednokrotnie przed nagraniem, a nie przed każdą wizytą) oraz umożliwia „oprowadzanie” o każdej dogodnej porze, bez ingerencji w życie obecnych właścicieli lub lokatorów.  

Zastanawiasz się, jak przygotować mieszkanie do nagrania lub zdjęć? Pomożemy i w tym - specjalizujemy się w usłudze home-stagingu. Dzięki odpowiedniej prezentacji i dodatkom (kwiaty w sypialni, narzuta na łóżku, zastawa na stole, zioła w kuchni) Twoje mieszkanie lub dom zyska na  atrakcyjności i będzie sprawiać wrażenie bardziej przytulnego. 
Jak wygląda przykładowy spacer 3D? Sprawdź tutaj

Ograniczenie bezpośrednich spotkań
Po prezentacjach wirtualnych łatwo przejść do rzeczywistego oprowadzania konkretnej grupy najbardziej zainteresowanych osób. Możesz, ale nie musisz brać udziału również w tym etapie – po podpisaniu odpowiedniej umowy pośrednictwa doradca będzie reprezentował Twoje interesy. Po prostu przekaż nam klucze przez kuriera, w ogóle nie wychodząc z domu. 

Stały i wygodny kontakt
Wspomnianą wyżej umowę pośrednictwa zawrzeć można z firmą Maxon w sposób całkowicie zdalny -  korzystając z  naszych narzędzi informatycznych. Rozwiązanie to skraca czas potrzebny na rozpoczęcie działań i sprawne doprowadzenie do transakcji sprzedaży. Kontakt z doradcami odbędzie się w najwygodniejszy dla Ciebie sposób: telefonicznie lub online. 

Sprzedaż mieszkania (prawie) bez wychodzenia z domu
Sprzedaż domu lub mieszkania wymaga pozyskania wielu dokumentów  i zaświadczeń. Bywa to uciążliwe nawet w standardowych warunkach, zaś w przypadku ograniczonego trybu pracy części instytucji oraz wymogów zachowania społecznego dystansu, może znacząco spowolnić tempo sprzedaży. Agenci Maxon zadbają również o ten aspekt  - zastąpią Cię w wizytach urzędowych oraz pozyskiwaniu zaświadczeń. 

Nie wiemy jak długo obecna sytuacja potrwa  i w jaki sposób się rozwinie. Już teraz możesz jednak przedyskutować swoje potrzeby z pośrednikiem, przekazać mu klucze i pozwolić działać.  Wsparcie agencji pomoże zaplanować całą strategię oraz operacyjną stronę transakcji tak, aby przebiegła ona sprawnie. Ty zyskasz czas na zajęcie się innymi ważnymi teraz sprawami. 

Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Zapraszamy do kontaktu

Pozostałe aktualności

Zakup mieszkania nad morzem - jakie ma zalety?

Marzenie o posiadaniu własnego mieszkania nad morzem jest powszechne i fascynujące dla wielu osób. Odsetek ludzi decydujących się na zakup nieruchomości w nadmorskich miejscowościach stale rośnie. Przedstawiamy różne zalety posiadania mieszkania nad morzem, które przekonają nawet najbardziej niezdecydowanych!

Czytaj więcej

Dlaczego mieszkanie się nie sprzedaje? Poznaj powody.

Sprzedaż mieszkania może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, a czasami właściciele nieruchomości mogą napotkać trudności w znalezieniu nabywcy. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, które mogą wpływać na brak zainteresowania daną nieruchomością i prowadzić do dłuższego czasu wystawienia jej na sprzedaż.

Czytaj więcej

Dom pod miastem czy w mieście? 15 aspektów, które musisz znać!

Decyzja o zakupie nieruchomości to zawsze kluczowy moment w życiu każdego człowieka. Gdy nadejdzie czas wyboru między domem na przedmieściach a mieszkaniem w samym sercu miasta, wiele osób zastanawia się, która opcja jest bardziej korzystna. W niniejszym artykule dokładnie przyjrzymy się zaletom obu możliwości, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Czytaj więcej