Zdjęcia Twojego mieszkania też mogą zachwycać

Chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie? Nawet najlepszy opis nie zadziała, jeżeli przytłumią go wady nieprzemyślanych fotografii. Warto zadbać tu o najmniejszy szczegół, posłużyć się profesjonalnym sprzętem, dokupić statyw. Przede wszystkim jednak - przygotować wnętrza tak, żeby Twój idealny nabywca lub najemca poczuł się u siebie już od pierwszej chwili.

Pojęcie home-stagingu obejmuje wszelkie działania które sprawiają, że Twój dom lub mieszkanie prezentuje się bardziej atrakcyjnie, zarówno na zdjęciach, jak i podczas osobistych prezentacji.  Aby wnętrze zyskało na przytulności, możesz zlecić usługę profesjonalnej firmie lub spróbować samodzielnie nadać pomieszczeniom więcej blasku. 

Im mniej, tym lepiej
Schowaj wszystkie zbędne rzeczy – im mniej na półkach, tym wizualnie więcej światła i przestrzeni. Jeśli musisz zostawić jakieś podniszczone elementy, przykryj je, o ile to możliwe. Im bardziej neutralny będzie wystrój, tym łatwiej potencjalny nabywca zobaczy w nim przestrzeń dla siebie. Unikaj kontrowersji i zapomnij na chwilę o własnych upodobaniach. Prostota rządzi: kolory ścian raczej białe lub pastelowe, dodatki subtelne i w niewielkich ilościach.

Kuchnia
Mało który element kuchennego wyposażenia wygląda dobrze na zdjęciach – postaraj się zostawić na kuchennym blacie jak najmniej rzeczy. Dobrym pomysłem będzie za to posadzenie ziół w odpowiednio dobranych doniczkach. Duża miska świeżych owoców (pomarańczy, jabłek, winogron) również przyciągnie wzrok.

Jadalnia
Stół świetnie prezentuje się zastawiony  –  przyda się tu wazon ze świeżymi  kwiatami, filiżanki lub elegancka zastawa. Wszelkie bieżniki i podkładki również będą mile widziane,  o ile oczywiście są dobrej jakości i nie spowodują wrażenia przeładowania kompozycji. Zwróć uwagę na poduszki na krzesłach – te podniszczone zdejmij na czas zdjęć i prezentacji mieszkania.

Łazienka
Schowaj wszystkie butelki i pojemniki z kosmetykami. Wypoleruj armaturę i szyby od kabin prysznicowych –  będą świetnie przyciągać wzrok. Ręczniki (najlepiej jednokolorowe, w wyrazistych kolorach) dobrze wyglądają złożone w ładną kostkę (lub zwinięte w rulon) i ułożone np. na pralce  Jeśli masz trochę czasu i umiejętności, możesz też odświeżyć płytki łazienkowe za pomocą farby.

Sypialnia
Jeśli pościel nie jest przykryta narzutą, powinna zostać wyprasowana i pasować stylem do reszty mieszkania. Posprzątaj porozrzucane ubrania, deskę do suszenia lub prasowania. Jeśli szafa wnękowa posiada drzwi z szybami lub lustrem, koniecznie przetrzyj je i wypoleruj.

Gotowe? Zadbaj o świetne zdjęcia

Przemyślane zdjęcia pomogą wydobyć z Twojego mieszkania to, co najlepsze. Aby w pełni przedstawić efekt zabiegów home-stagingu, najlepiej zdecydować się na usługi profesjonalnego fotografa. Możemy zorganizować pełną sesję zdjęciową dla Twojego mieszkania (albo, jeśli wolisz, wirtualny spacer 3D) - zobacz, jak jeszcze możemy Ci pomóc. 

Pozostałe aktualności

RPP obniża stopy procentowe do rekordowego poziomu

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe. Tym samym stopa referencyjna spadła do rekordowego poziomu 0,1 % w skali rocznej. Część ekonomistów jest zaskoczona tą decyzją.

Czytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości z kredytem? To możliwe!

Perspektywa związania się z domem lub mieszkaniem na wiele lat może skutecznie zniechęcić do zakupu ze wsparciem kredytu hipotecznego. Co jeśli powiększy mi się rodzina i potrzebny będzie inny metraż? Co jeśli się przeprowadzę? Mieszkanie z wpisem do hipoteki można jednak sprzedać.

Czytaj więcej

Dlaczego wciąż nie mogę sprzedać mieszkania?

Ustalasz cenę, robisz zdjęcia, umieszczasz ofertę w Internecie. Mija kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, a telefon milczy. Albo dzwoni, ale nic konkretnego z tego nie wynika. Dlaczego wciąż nie możesz trafić na idealnego nabywcę swojego domu lub mieszkania? Oto 7 najczęstszych powodów.

Czytaj więcej